Manşet

HDP seçim bildirgesi tanıtılıyor!

H. Merkezi: Halkların Demokratik Partisi (HDP), 1 Kasım 2015 seçim bildirgesini Ankara’da HiltonSa Hotel’de düzenlenen etkinlikle duyurmaya başladı.
HDP’nin Kasım seçimlerinde sloganı “Büyük insanlık, büyük barış” olacak.
Partinin seçim döneminde öne çıkaracağı diğer slogan ise “İnadına demokrasi, inadına barış, inadına adalet, inadına HDP” şeklinde olacak.

7 Hazıran seçimlerinde olduğu gibi “Kadınlar Meclise” sloganı da HDP’nin ana sloganları arasında yer alacak.
Bildirgenin duyurulduğu etkinliğe partinin milletvekili adaylarının yanı sıra HDP’li belediye başkanları KESK, EMEP, ÖDP, Halkevleri’nin de bulunduğu çok sayıda kurum temsilcisi de etkinliğe da katıldı. konuk oluyor.
Seçim bildirgesinde özyönetim modeline de yer vererek, “Özyönetim ya da yerinden yönetim” başlıklığında açıklama yapıldı.
Bu modelin Türkiye’nin üniter devlet yapısı ve demokratik parlamenter sistemi içerisinde gerçekleşmesinin mümkün olduğu belirtilen bildirgede, “Valilerin ve kaymakamların eliyle uygulanan Ankara sultasına karşı özyönetim, yerel demokrasidir. Özyönetim gönüllü birliğin güvencesidir” ifadelerine yer verildi.
Toplantıda Eş Başkanların her ikisi içinde kürsü kuruldu.
Demirtaş, “Bir kez daha inadına HDP demek için buradayız. Türkiye 7 haziranda çok önemli bir tercih yaptı. Çok önemli bir iş başardık. Umudu yaydık. Çaresizliğin karamsarlığın yayıldığı topluma umut ışığı yaydık. Bunu hazmedemeyenler bir kez daha bu yenilgiyi tatmak istiyorlar. Görevimiz onlara o yenilgiyi bir kez daha tattırmak olacak” dedi.

Demirtaş’ın konuşması devamediyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu