Emek

Hey Tekstil’de direniş devam ediyor

İstanbul: Hey Tekstil’de direniş, destek ve dayanışma ziyaretleriyle devam ediyor…

Direnişin 209. gününde (bugün) HEY Tekstil direnişçilerini Özgür Gelecek gazetesi olarak direniş çadırını ziyaret ettiğimiz sırada Pınar Aydınlar, Munzur Çevre Derneği ve THY direnişinde olan işçiler, HEY Tekstil fabrikası önünde kurdukları direniş çadırında ziyaret edildi.

Verilmeyen tazminat ve maaşları için direnişte olan HEY Tekstil işçileri direnişin bitmesiyle ilgili çıkan söylentilere inat, çadırlarında direnişlerini kararlıkla sürdürmekte olduklarını vurguladı.

Direniş süreci üzerine işçilerle sohbet ederek,  seslerini kamuoyuna duyurmaya devam edeceğimizi belirttik.

Direnişi ziyaret eden Pınar Aydınlar da bu süreçte birlikte olmanın, diğer direnişte olan işçilerle eylemler örgütlemenin önemli olduğunu dile getirerek, “Mücadeleyi yükseltmek için tüm direnişlerin ortaklaşması oldukça önemlidir” dedi. Aydınlar, önümüzdeki günlerde THY direnişini de ziyaret edeceğini vurguladı.

Çadırda oldukça sıcak, samimi bir sohbet havası oluşmuştu.

HEY Tekstil işçileri kısaca kendi direniş süreçlerini anlatarak patronlardan haklarını alana kadar direnişi sürdüreceklerini söyledi. HEY Tekstil işçileriyle her Cumartesi Taksim’de yapılan eyleme katılan direnişçi Roseteks ve BEDAŞ işçilerinin de katıldığı dayanışma eyleminde görüşmek üzerine veda ederek direniş çadırından ayrıldık.

İşçiler Pınar Aydınlar’ın söylediği ezgilerle halaylar çekti, türküler söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu