DünyaGüncel

Hindistan’da Maoist Gerillalardan Eylem: 3 Polis Öldü

Hindistan’ın Jharkhand Eyaleti’nin Batı Singhbhum Bölgesi’nde HKP(M)’e bağlı Maoist gerillaların El Yapımı Patlayıcı saldırısında üç polis öldü, dört polis yaralandı.

Saldırı, 4 Mart Perşembe sabahı, Jharkhand’ın West Singhbhum bölgesindeki Toklo Polis Karakolu’nun altındaki Langi tepelerinin bulunduğu Langi ormanında gerçekleşti.

EYP saldırısında eyalet polis departmanının özel bir birimi olan Jharkhand Jaguar (JJ) Özel Saldırı Grubu-11’in üç üyesi öldürüldü ve dört polis yaralandı.

Jharkhand Polis Genel Müdürü (DGP) Niraj Sinha yaptığı açıklamada: “Bu sabah West Singhbhum bölgesinde Toklo Polis Karakolu altında Langi ormanında Maoistler tarafından tetiklenen IED patlamalarında üç JJ AG-11 üyesi öldü, ikisi de diğeri ağır yaralandı. Diğer iki polis de ufak çapta yaralanmalara maruz kaldı ve Chakradharpur hastanesine kaydırıldı.

Ciddi şekilde yaralanmış iki polis ise Ranchi’deki Medica Hastanesine kaldırıldı” dedi. N. Sinha Maoistlerle çatışmanın halen devam ettiğini ifade ederken, kaynaklar, EYP patlamasının Bölge Polisi, CRPF ve JJ’den oluşan ortak bir ekibin sabah erken saatlerde Langi tepelerinde ve çevresinde, Maoist gerillalarla üç gün içinde yaşanan dört çatışmadan sonra gerçekleştirilen arama operasyonunda yaşandığını bildirdi.

Öldürülen üç polisten ikisinin polis memuru Haridwar Şah (Palamu) ve polis memuru Kiran Surin (Simdega) olarak açıklandı.

Dört yaralı polisten üçünün baş polis Devendra Kumar Pandit (Godda), polis memuru Deep Topno (Khunti), polis memuru Nikku Oraon (Latehar) olduğu belirlendi.

Kaynak:https://www.hindustantimes.com/india-news/3-jharkhand-jaguar-force-jawans-killed-in-maoist-landmine-blast-101614844519416.html

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu