Güncel

HPG Şehit Amanos’un sicilini açıkladı

H. Merkezi: HPG, 1 Şubat günü Ankara Çukurambar semtinde bulunan Vergi Dairesi Başkanlığı’na yönelik eylem gerçekleştiren Ararat Amanos isimli gerillanın 2 Şubat günü Osmaniye’de şehit düştüğünü açıkladı.

HPG Basın İrtibat Merkezi, 1 Şubat günü Ankara Çukurambar’daki Vergi Dairesi Başkanlığı’na yönelik gerçekleştirilen eylemi gerçekleştiren Ararat Amanos (Ersen Erogan) isimli gerillaya ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

HPG açıklamasında, eylemden sonra alandan ayrılan Ararat Amanos’un 2 Şubat günü Osmaniye’de çıkan çatışmada son ana kadar savaştığı ve esir düşmemek için son bombasını kendisinde patlattığı belirtildi.

HPG sitesinde yer alan açıklama şöyle:

1 Şubat günü saat 20.00 sularında Ankara merkeze bağlı Çukurambar semtindeki Vergi Dairesi Başkanlığı’na yönelik Ararat Amanos arkadaşımız fedai tarzda sabotaj eylemi düzenlemiştir. Eylem sonucunda vergi dairesi binasında büyük çapta hasar meydana gelmiştir. İşgalci güçlere yönelik eylemi düzenleyen Ararat Amanos arkadaşımız sivillerin zarar görmemesi için eylem saatini de özenle seçmiştir. Eylemi düzenledikten sonra alandan sağlam bir şekilde çıkan arkadaşımız 2 Şubat günü Osmaniye yakınlarında bir düşman birliği ile temasa girmiştir. Burada düşman birliği ile çatışan arkadaşımız fedai bir tarzda düşmanı etkili bir şekilde vurmuştur. Çok sayıda düşman askerini öldüren arkadaşımız, düşman güçlerine esir düşmemek için bombasını kendisinde patlatarak şehitler kervanına katılmıştır.

 

Şehit arkadaşımızın sicil bilgileri şöyledir;

Ararat Amanos

Kod Adı: Ararat Amanos

Adı Soyadı: Ersen Ertogan

Doğum Yeri: Mardin

Anne- Baba Adı: Şahide – Fahri

Şehadet Tarihi ve Yeri: 2 Şubat 2018 / Osmaniye

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu