GüncelManşet

HSYK 4 savcıyı görevden aldı!

H.Merkezi: Cemaat-AKP çatışmasının ardından çokça tartışma konusu olan ve seçimlerini AKP’nin desteklediği Milli Birlik Platformu’nun kazandığı Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 4 savcıyı görevden aldı.

Görevden alınan savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç’in Yozlsuzluk ve Rüşvet soruşturmalarında yapan savcılar olması, AKP’nin Cemaat’e yönelik operasyonlarının bir devamı olarak yorumlandı.

Görevden alınan savcılardan Zekeriya Öz, konu ile ilgili olarak sosyal medyadan “Yürütmenin boyunduruğu altına girmiş bağımlı yargı tüm aşamalarıyla teşekkül etmiştir. Buhalde 16 yaşındaki çocuğun tutuklanması da beklenir. Hakaretten şüpheliyi gözaltına aldırmayan savcının sürülmesini yapan kurulun kendi iradesinden söz edilemez” diyerek “Bir nar ağacı var bir de dar ağacı – Namerde nar düştü yiğide dar ağacı” şeklinde paylaşımda bulundu.

Görevden uzaklaştırılarak haklarında soruşturma başlatılan savcılar, AKP-Cemaat’in kol kola olduğu dönemlerde Ergenekon, ve ayrışmadan sonra ise 17-25 Aralık, Rıza Zerraf dosyası gibi davalarda savcılık yapmışlardı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu