Güncel

Hukuk emekçilerinden Tahir Elçi için anma!

İstanbul: Tarih Elçi’nin katledilişinin 2.yılında hukuk emekçileri tarafından Taksim’de bir anma gerçekleştirildi. Taksim Meydanda bir ayara gelen hukuk emekçileri Elçi için bir anma yürüyüşü gerçekleştirerek, katilinin bulunmamasına tepki gösterdi.

Tahir Elçi’nin fotoğraflarının taşındığı yürüyüşte sık sık “Tahir Elçi ölümsüzdür” sloganları haykırıldı.

Galatasaray Meydanına gelen kitle burada açıklamalarda bulundu. Amed, Kayseri, Artvin Baro Başkanlarının konuşma yaptığı eylemde ilk konuşmayı, Amed Baro Başkanı Ahmet Özmen yaptı.

Özmen, Elçi’yi anarak başladı konuşmasına, “O sadece baro Başkanı değildi o aynı zamanda farklı kişilik ve o çok iyi bir hukukçuydu” dedi. Elçi’nin insanlık için önemli bir kayıp olduğunu dile getirerek, katillerinin bulunması için bir arpa boyu yol alınamadığını sözlerine ekledi.

Artvin Baro Başkanı ise yaptığı konuşmada Elçi’nin bir barış güvercini bir barış Elçi’si olduğunu ve tüm yurtseverler için büyük bir kayıp olduğunu sözlerine ekledi.

Ardından Sakarya Başkanı Zafer Kazan Tahir Elçi kısa bir konuşma yaptı. “İçin dostluk için bir aradayız,  o bir Elçi’di. Köprü idi, o köprüyü yıkanlar onun katilini bulunamıyor” diyerek Tarih Elçi’nin katledilmesinin kimin yararına olduğunu sordu. Kazan, Elçi’nin inşa ettiği köprüyü yeniden yapmaya ihtiyaçları olduğunu sözlerine ekledi.

Eylem atılan sloganların ardından sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu