Güncel

IŞİD Amed de

H.Merkezi: Dicle Haber Ajansı’nda yer alan bir habere göre, IŞİD örgütü Amed de AKP’nin kanatları altında açıktan örgütlenme faaliyeti yürütüyor.

Habere göre, Amed de Darul Erkam Okuma Salonu’na bayraklarını asan IŞİD, Kürt gençlerini bu okuma salonları aracılığıyla “Cihad” için Suriye ve Irak’a gönderiyor. Bayrağını asmaktan çekinmeyen IŞİD bölgede rahatça faaliyet gösteriyor.

Suriye ve sonrasında Irak’ta halklara yönelik vahşi saldırıları ve katliamlarıyla korku salan IŞİD örgütüne T.C devletinin desteği uzunca bir süredir herkes tarafından biliniyor. Suriye Kürdistanı’nda Kürt ulusunun kendi yönetimini inşa etmesine karşı AKP’nin yönlendirmesi ve desteğiyle katliamlara girişen IŞİD bu saldırılarına devam ediyor.

AKP’nin IŞİD’le aralarında ki ilişki üzerine sorular her soruya “yalan”, “yok öyle bir şey” dese de yaşananlar durumun tam tersi olduğunu gösteriyor.

T.  Kürdistanı’nda özellikle, Cami, Medrese, Kur’an kursları ve okuma salonlarında çocuklara eğitim veren IŞİD, bölgeden götürdüğü yüzlerce genci Rojava da Kürt halkına karşı savaştırıyor. Amed’in Kayapınar (Peyas) ilçesi Metropol Semti’nde bulunan Darul Erkam Okuma Salonu’nun da yaşananlar AKP’nin yalanlarından birini daha gösteriyor.

Okuma Salonun tabelasına IŞİD’in simgesi olan bayrak çizilirken, okuma solunun ön camlarına Kuran’dan ayet ve sureler asıldı, kapının ikinci girişine ise IŞİD’in bayrağı asılmış durumda.

Bölge halkının verdiği bilgiler de Amed de İŞID’in ne kadar rahat hareket ettiğini gösteriyor.

Verilen bilgilere göre, Diyarbakır’da örgütlenen IŞİD, yüzlerce genci bu yol ve yöntemler ile “Cihad”a gönderdi, özellikle madde bağımlısı gençler ile aileleriyle sorunlar yaşayan çocuk ve gençlerle iletişim kuran IŞİD, bir çok ilçede örgütleme çalışması yapıyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu