GüncelManşet

IŞİD’a ait mevziler vuruldu

 H.Merkezi: Koalisyon güçlerinin IŞİD’a saldırıları ile ilgili olarak ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CEWNTOM) bir açıklama yaparak 7-10 kasım arasında 23 hava saldırısı düzenlediğini duyurdu. Yapılan açıklamada, IŞİD mevzilerinin, birliklerinin ve petrol tesislerinin hedef alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre, Kobanê yakınlarındaki 13 hava saldırısında IŞİD’e ait 1 araç ve 5 küçük IŞİD birliği vuruldu, örgütün mühimmat stoklamak için kullandığı 1 bina, komuta ve kontrol binası ile 7 muharebe mevzisi imha edildi, 2 muharebe mevzisi de hasara uğratıldı.

Deyr’uz Zor’un güneydoğusunda düzenlenen 8 hava saldırısında da IŞİD’in karaborsada kullandığı bir petrol toplama tesisine ait çok sayıda yapıya, kentin doğusundaki 2 saldırıda da örgüte ait 1 petrol toplama noktasına hasar verildi.

Aynı tarihlerde Irak’ta da 18 hava saldırısı düzenlendi. Beyci yakınlarındaki 7 hava saldırısında 3 küçük IŞİD birliği vuruldu, örgüte ait 1 keskin nişancı mevzisi ile biri inşaat için kullanılan 2 araç imha edildi.

Felluce’de düzenlenen 3 hava saldırısında da 2 küçük IŞİD birliği ile bir yola patlayıcı cihaz yerleştiren örgüt militanları vuruldu, uçaksavar silahı yüklü bir araç kullanılamaz hale getirildi.

 Musul yakınlarında da 3 hava saldırısında küçük bir IŞİD birliği hedef alındı, örgüte ait silahlı 1 araç ile 10 silahlı araçtan oluşan bir konvoy imha edildi.

El Kaim yakınlarındaki 2 hava saldırısında IŞİD’e ait bir zırhlı araç ve 2 kontrol noktası imha edildi. Hadise’nin 40 kilometre güneybatısında düzenlenen hava saldırısında da 2 Humvee tipi araç kullanılamaz hale getirildi.

Ramadi yakınlarındaki bir hava saldırısında küçük bir IŞİD birliği vuruldu. Er Rutba’da da örgüte ait bir kontrol noktası yok edildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu