Güncel

“Şikâyetçi olmayın ortamı germeyin”

H.Merkezi: Hedef göstermelerin karşılığı bulunuyor. Son dönemde artan faşist saldırılara yenileri ekleniyor. Egemenlerin hedef göstermesiyle her gün yeni bir olayla gözümüzü güne açıyoruz. Maalesef ki hiç şaşırmıyoruz. Çünkü hedef tahtasına oturtulan bir hareket olduğunun bilincindeyiz. Ve yaşanan/yaşanacak olayları tahmin edebiliyoruz.

Dün gece(18 Eylül) saat 23.00 sularında BDP Eyüp İlçe binasına 20-30 kişilik bir grup faşist saldırıyor. Çevre insanların söylediğine göre ilçe binası yakınların polis araçlarıyla beklemekteymiş.(hiç şaşırtıcı değil doğrusu)

Sabah ilçe binasına gelen yöneticiler polisi çağırıyor ve durumdan şikayetçi olmak istiyorlar. Polisin bu duruma yaklaşımı ise; “Şikâyetçi olmayın ortamı germeyin” şeklinde. Sanki ortamı geren bu hareketmiş gibi. Açıklamalarla faşistleri yönlendiren egemenlere ne demeli. İnsanlar ölürken. BDP binalarına her gün saldırılar düzenlenirken, Küçücük bedenler toprağa düşerken. Gözaltılar da işkence uygulanırken,  Bölgede okullara saldırılırken ortam daha ne kadar gerilebilirken, Açıkçası insan soramadan edemiyor.

Olayın kimler tarafından desteklendiği bu kadar açıkken kime kimi şikâyet edeceğiz. Doğrusu insan şaşırmadan edemiyor. Mesele ortamın gerilmesi değil. Çünkü gayet iyi biliyorlar kimler tarafından yapıldığını.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu