Güncel

Şirnex “kirli hava” istemiyor

H. Merkezi: Şirnex merkeze bağlı Toptepe Köyü yakınlarına kurulmak istenen termik santrale karşı çıkan köylüler, gerçekleştirdikleri eylemde “Bu coğrafyaya zehir saçan insanlara karşıdır. Onun için herkes bilsin ölüme kadar bu termik santrale karşı demokratik haklarımızı kullanacağız” dediler.

Şirnex merkeze bağlı Toptepe ve Avgamasya köyleri yakınına kurulmak istenen termik santrali protesto eden köylüler bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Köylüler eylemde “Temiz hava varken; kirli havaya asla izin vermeyeceğiz”, “Avgamasya, Toptepe köylüleri olarak termik santraline karşıyız”, “Biz yaşamı uğruna ölecek kadar seviyoruz” ve “Geleceğimizi kirletmeye izin vermeyeceğiz” yazılı dövizler açtılar.

 

“Bu coğrafyaya zehir saçan insanlara karşıdır”

Burada köylüler adına bir açıklama yapan Abdullah Özcan, “Şırnak’lı STK’ları, halka ve arazi sahiplerine destek vermedikleri için kınıyoruz. Arazi sahipleri olarak köy halkı olarak bu coğrafyanın sahibi olarak biz bu cehennemi bu zehiri bu halkın bütün olumsuzluklarına aşı olacak daha doğrusu zehir olacak bu termik santrali burada istemiyoruz. Termik santral demek ölüm ve bütün bu insanları birbirine kırdırmak demektir. Biz arazi sahipleri olarak hiçbirimiz arazimizi satmamışız. Biz arazimizi kimseye vermiyoruz tapu falan vermemişiz. Bu coğrafyaya zehir saçan insanlara karşıdır. Onun için herkes bilsin ölüme kadar bu termik santrale karşı demokratik haklarımızı kullanacağız” dedi.

 

“İzin vermeyeceğiz”

Köylülerden Hasan Acu ise, tapularını vermeyeceklerini, kendilerini öldürmeden kimsenin termik santrali kuramayacağını ifade ederek, “Hepimizi öldürsünler gelsinler termik santrali yapsınlar burada” dedi. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu