Güncel

İstanbul Partizan’dan çağrı: 1 Mayıs’ta Bakırköy’deyiz!

1 Mayıs için çağrı yapan İstanbul Partizan, “Egemenlerin her türlü krizine, kıdem tazminatının gaspına ve tecrit saldırılarına karşı 1 Mayıs günü saat 11.00'de Dikilitaş'ta kortejimizi oluşturarak, Bakırköy Pazar Alanına yürüyoruz” dedi.

1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü için bir çağrı yapan İstanbul Partizan, “Egemenlerin her türlü krizine, kıdem tazminatının gasbına ve tecrit saldırılarına karşı 1 Mayıs günü saat 11.00’de Dikilitaş’ta kortejimizi oluşturarak, Bakırköy Pazar Alanına yürüyoruz” diyerek kitlesine buluşma yerini ve saatini duyurdu.

“Bu yıl adresimiz Bakırköy olacak!”

Çağrıda “İstanbul’da 2019 1 Mayıs’ı geleceğe dair umutları daha fazla büyüteceğimiz bir güne ev sahipliği yapacaktır. 1 Mayıs’ta krizi yaratanların, krizin faturasını emekçilere kesmek istemesine karşı sesimizi yükselteceğimiz; tecrit saldırılarına karşı açlık grevi direnişini alanlara taşıyacağımız adres Bakırköy Pazar alanı olacaktır” denildi.

“Partizan saflarında buluşalım!”

Açıklama şu şekilde devam ediyor:

“Tüm baskı ve zulüm politikalarına, sömürüye ve azgın saldırılara karşın sınıfın ve geniş emekçi kitlelerin öfkesi ve tepkisi İstanbul’da daha fazla açığa çıkacak.

31 Mart yerel seçimlerinde ortaya çıkan tablo buna işaret etmektedir. İşçi sınıfı ve geniş emekçi kitleler, biriktirdiği büyük sinerjiyi dışa vurmaya başlamıştır. OHAL’le derinleşen baskı ortamında geri çekilen yığınlar, korku duvarlarını yıkmaya başlamıştır.

Dışarıdaki baskı ve zulmün içerdeki ayağı anlamına gelen tecridin parçalanması uğruna süregelen direnişin işçi ve emekçilerle buluştuğu bir süreci bağrında taşıyacaktır 1 Mayıs!

1 Mayıs’ta birleşik ve güçlü bir şekilde krizi yaratanlara yanıt vermek için alanlarda olalım! Krizin faturasını onu yaratanlara ödetmek için  Partizan saflarında buluşalım!” (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu