Güncel

JAS’tan açlık grevindeki Celaliyan ve 9 kadın tutsak için çağrı

Kürt siyasi tutsak Zeynep Celaliyan ve 9 kadın tutsağın 30 Temmuzda başlattıkları açlık grevine ilişkin açıklama yapan  Özgür Sosyalist Kadınlar, “Zeynep yoldaş etrafında, kadınlar nasıl güçlü bir dayanışma halkası örüp, idam kararını kaldırdıysa, bugün bir kez daha İran’da bulunan bütün siyasi tutsaklar için bu dayanışma halkasını örmeliyiz” diyerek, kadınlara çağrıda bulundu.

H. Merkezi: Suriye Kürdistanı’nda çalışmalarını sürdüren Özgür Sosyalist Kadınlar (Jinên Azad Ên Sosyalist -JAS) İran’ın Urmiye eyaletine bağlı Xoy kentindeki hapishanesinde tutulan Kürt siyasi tutsak Zeynep Celaliyan ve 9 kadın tutsağın 30 Temmuz’da hapishanedeki baskıları protesto etmek amacıyla başlattıkları ve hala devam eden açlık grevine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Zeynep Celaliyan ve 9 kadın tutsağın açlık grevini selamlıyoruz” sözleriyle başlayan açıklamada, kadın gücü ve mücadelesiyle Zeynep’e verilen idam cezasının engellendiği hatırlatılarak, bugünde  tüm tutsaklar için aynı dayanışma gösterilebilir denildi.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu