GüncelManşet

Kadıköy Ali İsmail’in unutmadı!

 

Kartal: Gezi İsyanı sürecinde Eskişehir’de polislerin ve polis destekli esnafın saldırısı sonucu yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz, katledilişinin 1. Yılında Kadıköy’de anıldı. Fenerbahçe Saraçoğlu Stadı önünden başlayan yürüyüşe, Ali İsmail Korkmaz’ın kuzeni, Gezi Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, Mehmet Ayvalıtaş’ın abisi Muharrem Ayvalıtaş da katıldı.

Vamos Bien, Sol açık, FB. Spartakistler ve Yoğurtçu Parkı Forumu’nun çağrısıyla toplanan ve Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı önünde başlayan yürüyüşe yüzlerce insan katılırken, Beşiktaş ve Galatasaray taraftarları da atkı ve formaları ile yerlerini aldı.

Stad önünde toplanan kitle, “Ali İsmail Korkmaz Ölümsüzdür”, “Katil devlet hesap verecek”, “Titre oligarşi Fenerbahçe geliyor”, “Ali İsmail korkmaz, Fenerbahçe yıkılmaz” vb sloganları atarken Ali İsmail korkmaz marşını hep bir ağızdan söyleyerek yürüdü. Boğa Meydanı’na çıkan kitle burada bir binaya “Daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya” yazılı pankart aksarken, buradan Ali İsmail Korkmaz Parkı’na yürüdü.

ali ismail kadıköy 2Yol boyunca Gezi Şehitlerinin resimlerini taşıyan kitle, parka geldiğine ise burada İlk olarak Mücella Yapıcı konuştu. Yapıcı konuşmasında “Biz burada Ali İsmail Korkmaz kardeşimizi anmak için buradayız. Gezi’de nice genç kardeşlerimizi kaybettik. Onların anısını ve mücadelesini yaşatacağız” cümlelerine yer verirken 14 Temmuz’da Kayseri’de süren mahkemeyle ilgili nolaran da dayanışma çağrısında bulundu.

Daha sonra ise Mehmet Ayvalıtaş’ın abisi Muharren Ayvalıtaş söz aldı. Ayvalıtaş konuşmasında “Devlet sadece kardeşlerimizi katletmekle kalmadı. Aynı zamanda katilleri de korumayı sürdürüyor” diyerek davalarda katillere istenen cezaların azlığından bahsetti.

Son olarak da Ali İsmail Korkmaz’ın kuzeni söz aldı. “Ali’nin, aradan geçen 1 yıla rağmen bu kadar sahiplenilmesi ölümsüz olduğunu gösteriyor” diyen Ali İsmail’in kuzeni kıonuşmasını “Ali İsmail korkmaz ölümsüzdür” sloganı ile sonlandırdı.

Daha sonra Ali İsmail Korkmaz Belgeselinin izlendiği etkinlikte taraftar grupları havai fişekler ve meşaleler eşliğinde Ali İsmail Korkmaz Marşını okudular.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu