GüncelManşet

Kadıköy’de İsrail’i Boykot Çağrısı!

 

Kartal: Filistin İçin İsrail’i Karşı Boykot Girişimi, Kadıköy’de gerçekleştirdiği yürüyüşle Gazze’ye yönelik saldırıları protesto ederek İsrail ile ekonomik-siyasi ilişkilerin kesilmesi ve İsrail mallarının boykot edilmesi çağrısı yaptı.

Kadıköy Boğa’da başlayan yürüyüşte, Filistin ve FHKC bayrakları taşınırken, eyleme ESP, HDP, Partizan, YDG, SDH, Alınteri,  Halkevleri, Anarşistler,  TTB, TMMOB, Devrimci Hareket, İstanbul Veteriner Hekimleri Derneği, SYKP, EHP, DİP ve ÖDP üyeleri de katıldı.

Rıhtım’a kadar süren yürüyüşte sık sık “Yaşasın Filistin Halk Kurtuluş Cephesi”, “Her yer Filistin, Hepimiz Filistinliyiz”, “Katil İsrail Ortadoğu’dan defol” vb sloganlar atılırken, İsrail’le ekonomik ve siyasi ilişkilerin kesilmesi çağrısıyla ajitasyon da çekildi.

Rıhtım’a gelindiğinde kitle adına basın açıklamasını Züleyha Gülüm okudu. Gülüm,  basın metninde İsrail’in Gazze’ye yönelik gerçekleştirdiği saldırıda 700’e yakın Filistinlinin katledildiğini belirterek yaklaşık 100 bin Filistinlinin ise yerlerinden edildiğini vurguladı.

Gülüm, Türkiye’nin İsrail’le sürdürdüğü ekonomik ve siyasi ilişkilere son vermesi gerektiğini belirterek, Filistinlilerin tüm bunların karşısında güçlü bir direnişi tek başına ördüğünün altını çizdi.

Basın açıklamasının ardından konuşan FHKC üyesi Louay Odeh, “Filistin insanlık adına mücadele ediyor. Sadece bir coğrafya olarak değil, bir halk olarqak emperyalistlerle mücadele ediyor. Yapılan en küçük şey bile çok anlamlı. İsrail ve ABD Büyükelçileri bu topraklardan defolup gitsin. Emperyalizme ve siyonizme karşı hep beraber mücadele edeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından forum yapıldı. Forumda güçlü bir boykotun nasıl örgütlenmesi gerektiği tartışılırken, forumun ardından ise eylem sonlandırıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu