Kadın

Kadınlar Rojava’da direnen kadınları selamladı!

İstanbul: Dün akşam (19 Temmuz), Sultan Gazi HDK/P Kadın Meclisi, Rojava’da direnen kadınları desteklemek ve Türkiye’deki kadın cinayetlerine dur demek için, Eski Karakol önünden Rojava için kurulan direniş çadırına yürüdü.

Eski Karakol önünde bir araya gelen kadınlar, “Kadın cinayetlerine son!, Rojava’da direnen kadınlara bin selam” yazılı pankart açtılar. Sadece Rojava direnişine değil aynı zamanda Filistin’de direnen kadınların da sesine ses olmak için, “Filistin’de direnen kadınlara bin selam”, “Jin jiyan azadi” sloganları atıldı.

Trafonun orada bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, kadın cinayetlerinin her yerde olduğuna ve kadın cinayetlerine yönelik meclisin toplanması gerektiğini o zamana kadar da sokakları mesken eyleyeceklerini bildirdiler. Açıklamanın devamında, Rojava’da ve Gazze’de direnen kadınların yollarını aydınlattığını ve direnişlerinin, direnişleri olduğuna vurgu yapıldı.

Kadınlar açıklamanın ardından Rojava direnişinin yıl dönümünü ve orada direnen Rojava halkını desteklemek için kurulan çadıra yürüdüler. Çadır alanında halaylar ve sloganlarla Rojava devrimini selamladılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu