Manşet

Kamparmen bizim Atlantisimiz

İstanbul: Ermeni halkının tarihsel değerlerinden biri olan Kamparmen’in ranta açılmasına karşı başlatılan direniş aylardır devam ediyor. Oldukça geniş bir kesimi bir araya getiren ve soykırıma karşı hem tarihsel hem de güncel bir başkaldırı niteliği taşıyan Kamparmen direnişi 18 Eylül günü Şişli Kent Kültür Merkez’inde gerçekleştirilen konser ile selamlandı.

Katılımın ve coşkunun oldukça yüksek olduğu etkinlikte ilk olarak açılış konuşması yapıldı. Açılış konuşmasında Ermenilere dönük gerçekleştirilen saldırılara ve Hrant Dink’in sözlerine yer verildi. Etkinlikte ayrıca HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu’da bir konuşma yaptı. Kerestecioğlu son dönemlerde artan saldırılara değinirken “artık yaşasın halkların kardeşliği demiyorum. İlk önce yaşasın halkların tam eşitliği” diyorum dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Kardeş Türküler, Sayat Nova Korosu, Metin & Kemal Kahraman, Ayşenur Kolivar & Hikmet Akçiçek, Artür Bağdasaryan & Herman Artuç, Vomank, Sibil, Lida Köseoğlu ve Bartev Garyan” sahne alarak kitleye güzel saatler sundular.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu