Güncel

‘Kanun benim’ diyerek LGBTİ+ gence şiddet uygulayan jandarma, kendisine darp raporu aldı

Antalya Side’de 22 yaşındaki LGBTİ+ birey, arkadaşlarıyla bira içerken ‘kanun benim’ diyen jandarma tarafından gözaltına alınıp, şiddete maruz bırakıldı.

Antalya Side’de 22 yaşındaki LGBTİ+ birey, arkadaşlarıyla bira içerken ‘kanun benim’ diyen jandarma tarafından gözaltına alınıp, şiddete maruz bırakıldı.

Karakoldaki herkesin kendisini darp ettiğini ve cinsiyetçi ifadelere maruz bıraktığını belirten genç, “Beni döverken parmağı kırılan asker, benim ona tekme attığımı ileri sürerek benden şikayetçi oldu” dedi. Hakkında dava açılan genç yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, “failler” hakkında ise işlem yapılmadı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bağlı Side beldesine arkadaşlarıyla birlikte tatile gelen 22 yaşındaki LGBTİ+ bir birey, 30 Temmuz gecesi saat 01.30 civarında kaldıkları otele doğru yürürken jandarma tarafından durduruldu.

Genç, ellerindeki biraları çöpe atmalarını söyleyen jandarmaya, bu ülkede böyle bir kanun olmadığını söylediğini aktardı.

Genç, “Yaptığının hukuksuz olduğunu belirttim. sonrasında ısrar edince kendisinin var olduğunu iddia ettiği kanunu bana belirtmesini ve bu kanun gereğince bana para cezası yazmasını istedim” dedi.

Bunun üzerine jandarmadan “Kanun benim” yanıtını alan genç, “Gel sana kanunu göstereyim” diyen jandarma tarafından gözaltına alındı.

Kendisini karakolun girişindeki boş bir odaya götürdüklerini ve 1 saat boyunca darp ettiklerini belirten genç, karakoldaki herkesin bu şiddete dahil olduğunu ifade etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu