Güncel

Kartal Festivali Devam Ediyor

Kartal: Kartal’da her yıl düzenlenen Kartal Festivali çeşitli sanatçıların konserleri ve düzenlenen etkinliklerle sürerken, festival süreci boyunca devrimci kurumlar da, stantları ile alanda yerlerini alıyor.

Partizan da, festival kapsamında düzenli olarak açtığı stantlarla gazete ve kitaplarını halka ulaştırırken, Kartal genelinde çalışmalarını sürdürüyor.

Festival kapsamında daha önce “Uyuşturucuya, yozlaşmaya geçit yok” ve “Çeteler devletin beslemesi, polisin işbirlikçisidir” yazılı afişler yapan Partizan okurları, dün akşam ise “Rojava ve Şengal İçin dayanışmaya, Bê Dengî Dîkuje” yazılı pankartı festival alanına asarak Ezidi Kürtlere yönelik gerçekleşen IŞİD saldırılarına karşı dayanışma çağrısında bulundu.

Yine festival çalışmaları kapsamında Kurfalı, Hürriyet ve Erzincan Mahallelerinde yaygın gazete dağıtımı gerçekleştiren Partizan okurları, dağıtım boyunca halkla Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Şengal’de gerçekleşen katliamla ilgili sohbetler gerçekleştirdi.

Stant çalışmalarında da, gelenlerle seçimler sürecinin ve ülke gündemine yönelik tartışmalar gerçekleştiren Partizan okurlarının açtığı stanta, her kesimden insanlar uğrarken, farklı görüşten olduğunu ama kızının Mao’yu okumasını, komünistleri tanımasını istediğini belirten türbanlı bir kadının, çetelerle ilgili olarak yapılan afişlerin dikkat çektiğini ifade etmesi ve haklı bulduğunu belirtmesi ise stant faaliyeti yürütenlerin ayrıca ilgisini çeken gelişmelerdendi.

kartla stand 2

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu