Kültür&Sanat

Kartal Festivali’nde 6. gün/Yenilendi

Kartal: Kartal’da 3.’sü düzenlenen kitap fuarı 6. gününde.

Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen ve 15 Haziran günü başlayan kitap fuarında biz de Umut Yayımcılık olarak stand açtık.

6. gününü dolduran festival 7 Temmuz’a kadar devam edecek.

Yayınevimizden çıkan kitaplarımızı sergilediğimiz standımızı İbrahim Kaypakkaya afişleri, dövizler ve Kartal bölgesinde ciddi emeği olan Suzan Zengin yoldaşımızın resimlerini astık.

Standın etrafını “Sivas’tan Roboski’ye katil devlet hesap verecek”, “ ‘Bir ülkede demokrasiyi görmek istiyorsanız, hapishanelerine bakın!’ Urfa Hapishanesi’nde 13 tutsak yanarak yaşamını yitirdi”, “Zimane me rumate meye”, “Kürtaj hakkımdan elini çek, karar kadının” yazılı dövizlerimizle süsledik.

Standımıza gelen insanlarla kürtaj tartışmaları, Kemalizm, İbrahim Kaypakkaya ve güncel konular üzerine sohbet ettik. Kitap fuarı için gelmeyenler arasında dahi standın önünden geçip, İbrahim’in resmini görenler geri dönüyor ya da en azından selam vermeden geçmiyorlardı.

Stantta en çok ilgi gören kitaplarımız genelde Tohum, Seçme Yazılar, Şehitler Albümü, Osmanlı ve Cumhuriyet Döneminde Dersim, Ermeni Soykırımı ve Tarihin İnatçılığı olurken; yeni çıkan kitabımız Ulrike Meinhof’un Ölümü’nün tanıtımını yaptık.

Oldukça renkli olan standımızda sık sık bağlama ve gitar çalıyor, türküler-marşlar söylüyoruz.


Kültür-sanat etkinlikleri düzenliyoruz

Festivali Kartal halkı ile buluşmanın önemli bir aracı olarak gördüğümüz için 22 gün sürecek festival için bir kültür-sanat programı hazırladık.

Bu program kapsamında 23 Haziran Cumartesi akşamı müzik dinletisi; 25 Haziran Pazartesi akşamı 2 Temmuz konulu bildiri dağıtımı, 5 Temmuz Perşembe akşamı “kentsel dönüşüm” konulu bildiri dağıtımı gerçekleştireceğiz.

Bunun dışında Yeni Demokrat Kadınlar olarak kürtaj tartışması düzenleyeceğiz. Ayrıca gazetemiz Özgür Gelecek’in dağıtımını yapacak ve zaman zaman da kısa film gösterimleri gerçekleştireceğiz.

Tüm herkesi festival boyunca standımıza bekliyoruz.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu