Güncel

Kartal’da 1 Mayıs çalışmaları devam ediyor

Kartal’da 1 Mayıs ve kampanya çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. İşçilerin, emekçilerin, halkın örgütlü gücünden korkarak 1 Mayıs’ta Taksim’in yasaklandığı şu günlerde biz de çalışmalarımıza hız verdik. Bugün (27 Nisan) Bankalar Caddesine stant açarak ajitasyon eşliğinde bildiri ve gazete dağıtımı gerçekleştirdik.

Ajitasyonda; halkı güvencesiz, esnek, taşeron çalıştırmaya karşı çıkmak ve mücadele etmek için 1 Mayıs’ta Partizan saflarına çağırdık. İbrahim Kaypakkaya yoldaşın bütün direnişlerde olduğu gibi 1 Mayıs’ta da yaşadığını ve “Nerede bir direniş ve mücadele varsa Kaypakkaya orada yaşıyor” şiarımızı vurgulayarak Kaypakkaya yoldaşın düşüncelerinin yaşadığını-savaştığını da ajitasyonumuzda vurguladı. 1 Mayıs ve 18 Mayıs bildirilerimizi dağıttığımız, stant faaliyeti boyunca sık sık bire bir sohbetler geliştirerek 1 Mayıs’ta Taksim’de olmanın önemi üzerine konuştuk. Stantta gazetemizin dağıtımını da gerçekleştirdik.

1 Mayıs’a sayılı günler kala halkı alanlara çağırmaya aralıksız devam edeceğiz. Israrlı ve kararlı bir mücadele sonucu kazanılan Taksim Meydan’ını yasaklamaya çalışanların, Partizanca korkularını büyüteceğiz.

Kartal Partizan

[widgetkit id=55]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu