Manşet

Kartal’da direniş için konser iptal edildi!

Kartal: Taksim Gezi Parkı direnişinin 12. gününde binler olarak Kartal Meydanındaydı.

Her yer TaksimHer Yer direniş” yazılı pankart açan binlerce kişi Kartal Meydanında buluştu.

Dün (7 Haziran) saat 21.00’da “Faşizme karşı omuz omuza”, “Hükümet istifa” “Her yer Taksim her yer direniş” slloganlarıyla, tencere tavalarla meydanda toplanan Kartal halkı Kartal Belediyesinin kurduğu sahneye tepki gösterdi.

Her yıl Kartal’da yapılan festival için belediyenin konser için kurduğu sahneyi protesto eden kitle, “Taksim direnişini unutma”, “Gazi’de direnene bin selam”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla konser alanına doğru yürüyüşe geçti. Kitlenin bir kısmı konser alanındayken, diğer kitle “konser istemiyoruz” şeklinde slogan attı ve yuh çekti.

Bir süre sahnenin kaldırılması için slogan atan kitle ardından konser alanından ayrılarak Banklara Caddesinde yürüyüşe geçti.

Her yıl olan Kartal Festivali için yapılan konser sahnesi kitlenin bölünmesi ve tepki göstrmesi üzerine kaldırıldı. Bir araya gelen devrimci ilerici kurumlar Gündüz Belediye Başkanı ile görüşerek, konserin iptal edilmesi ya da ertelenmesini istedi. Yerin Büyük Şehir Belediyesinden çok zor alındığını gerekçe gösteren belediye bunu kabul etmedi. Akşam devrimci kurumların ve halkın tepkisi sonrasında sahnenin kaldırılması, dünkü eylem, önceki eylemlere göre daha coşkulu geçmesine vesile oldu.

Eyleme ESP, Partizan, TKP 1920, BDPS, EMEP gibi pek çok devrimci demokrat kurumun katıldığı eylem saat 22.30’da bitmesine rağmen, Kurfalı, Hürüyet gibi mahallelerde gece geç saate kadar tencere tava ve sloganlar eşliğinde devam etti.

 

[widgetkit id=168]

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=25jAK6aFx1o&feature=youtu.be{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu