Güncel

Kartal’da Gültan Kışanak ve Fırat Anlı için eylem

Kartal: Amed’de gözaltına alınan belediye eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı için Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kartal Meydan’da basın açıklaması gerçekleştirdi.

25 Ekim günü gözaltına alınan Amed Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı için protesto eylemleri sürüyor. HDP’nin ülke geneli sokağa çıkma ve baskılara boyun eğmeme açıklamasıyla emek ve demokrasi güçleri Kartal’da sokağa çıktı. Yoğun polis ablukası altında gerçekleştirilen basın açıklaması halaylar ve zılgıtlarla başladı. Gültan Kışanak’ın Roboski Katliamı’na dair tarihi konuşması ile devam eden basın açıklamasında ilk olarak HDP PM üyesi Asiye Kolçak söz aldı. Kolçak, saldırılarla hedeflenenin Kürt halkının iradesi olduğu ve doğrudan saldırıların bu iradeyi hedef aldığını belirterek “Bu saldırılar asla amacına ulaşamayacak. Direnen Kürt halkı kazanacak” dedi.

Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz“,”Kürdistan faşizme mezar olacak” sloganları ile devam eden basın açıklaması, basın metninin okunmasının ardından sonlandırıldı. Açıklamaya Partizan Okurları da destek verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu