Güncel

Kartal’da Reyhanlı için eylem

Kartal: Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşanan patlama Kartal’da içerisinde Partizan’ın yer aldığı emek demokrasi güçleri tarafından 12 Kasım’da protesto edildi.

Ahmet Şimşek Koleji önünde bir araya gelen kitle buradan Kartal Merkez’e bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş sırasında, “Katil ABD, İşbirlikçi AKP”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza” şeklinde sloganlar atıldı.

Kartal Merkez’de yapılan basın açıklaması sırasında; “Reyhanlı Katliamının AKP’nin Suriye politikalarının eseri olduğu, Katliamın doğrudan halkı hedeflediği ve saldırı sonrasında hükümet yetkililerinin yaptıkları açıklamalarda görüldüğü gibi buradaki amacın Türkiye’nin Suriye’yi fiilen işgaline zemin hazırlamak ve emperyalist müdahaleyi hızlandırmak olduğu açıkça görülmektedir” denildi.  Ayrıca Roboski katliamının üzerinden beş yüz gün geçtiği halde aydınlatmayanların, Reyhanlı’da bütün bağlantıları yedi saatte açığa çıkarmalarının ve daha yaşamını yitiren yurttaşlarımızın kimlikleri belli olmamışken; bombalayanların kimliklerinin belirlendiği iddiası trajikomiktir denildi. Daha sonra basın açıklaması sloganlar eşliğinde son buldu.

Kartal Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu