Güncel

Kartal’da İsrail Protestosu!

Kartal: Kartal’da emek ve demokrasi güçleri, dün akşam gerçekleştirdikleri bir yürüyüşle, İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik başlattığı saldırıyı kınadı. Protesto için Kartallı Kazım Meydan’ında toplanan kitle, Kartal Meydanı’na yürüdü.

Kartallı Kazım Meydanı’nda başlayan yürüyüşte “Filistin’de düşene, dövüşene bin selam” ve “Katil İsrail Filistin’den defol, ABD’ye, İsrail’e, IŞİD’e teslim olmayacağız” yazılı pankartlar açılırken kitle hep bir ağızdan “Katil ABD Ortadoğu’dan defol”, “Filistin halkı yalnız değildir”, “Rojava halkı yalnız değildir” vb sloganlar attı.

Yol boyu yapılan ajitasyonlarda ise, Emperyalizmin uşağı İsrail’in Gazze’ye gerçekleştirdiği saldırı kınanırken, ülkemizdeki AKP iktidarının ise İsrail’le silah anlaşmaları yaptığı ve IŞİD gibi çetelerle Ortadoğu’yu kana bulamaya çalıştığı anlatıldı.

Yürüyüşe katılan Partizan ise “Rojava’da direniş, Filistin’de İntifada kazanacak”, “Zafer taş generallerin nasırlı ellerindedir” vb sloganları yazılama yaptı.

Kartal Meydanı’na gelindiğinde ise kitle adına basın açıklaması okundu. Okunan basın metninde, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırısı anlatılarak, saldırının emperyalizmin Ortdoğu’yu mezhep-din temelinde bölüp ayrıştırma çabasının bir ürünü olduğu ifade edildi.

Ülkemizdeki AKP iktidarının Füze kalkanı projeleri ile Jet yakıtı ticareti ile savaşa ortak olduğunun altı çizilen basın açıklamasında “Dünyanın ve Ortadoğu’nun barışsever halkları büyüyen ve her geçen gün daha da tehlikeli boyutlara ulaşan savaş politikalarına karşı sesini yükseltmeli, savaş politikalarını boşa çıkartmak için harekete geçmelidir. Filistin halkı kazanacak. Emperyalizm, sömürgecilik, siyonizm, dinci ve ırkçı gericilik kaybedecek” ifadelerine yer verildi.

kartal filistin destek 3

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu