Güncel

Kartal’da toplu gazete dağıtımı(video)

Kartal: Bugün 30 Mart’ta toplu bir şekilde Kartal’da gazete dağıtımı gerçekleştirdik. Sesli ajitasyon eşliğinde ve Partizan şapka-önlükleriyle gerçekleştirdiğimiz dağıtım oldukça verimli geçti. Ajitasyonda sistemin son zamanlarda hemen her yerde artırdığı yozlaşma, çeteleşme üzerine yoğun olarak durduk.Sistemin özellikle devrimcilerin, Alevilerin, yoksul halkın bulunduğu mahalleleri yozlaştırarak, çeteleştirmeyi, uyuşturucuyu yaygınlaştırarak muhalif kimliği olan bölgeleri teslim almak istediğine dikkat çekildi. Özellikle Kartal’ın Karlıtepe mahallesinde oldukça olumlu tepkiler aldık.

Evlere ve esnaflara girerek gazetemiz aracılığıyla politikamızı anlatmaya çalışırken Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 40. yılında başlattığımız kampanyayı hatırlatarak “önder yoldaş’tan devraldığımız mücadele ruhuyla kızıl bayrağı daha ileriye taşıma görevine daha sıkı sarılacağız” denilerek, Önder Yoldaşın hesabının sorulacağı vurgulandı. Halkımızı Partizan saflarında örgütlenmeye, hesap sormaya çağırdığımız dağıtımlarda, devletin Kaypakkaya korkusunu da teşir ettik. Devletin Kaypakkaya anmalarına katılanlara davalar açtığını dile getirdik. Egemenlerin korkularını her zaman  büyütmenin görevimiz olduğunu bir kez daha vurguladık. 

Çalışmamızda bizileri “gelin arkadaşlar bizler de ibo’cuyuz” şeklinde söylemlerke oldukça sıcak karşılayan halkın tepkileri coşkumuzu arttırdı. Yoğun bir şekilde yaptığımız gazete dağıtımını katılan tüm arkadaşlar dağıtımdansınra yaptığımız değerlendimede olumlu ve verimli bir çalışma olduğu özellikle yeni katılan arkadaşlarçok etkilendikleri dile getirdi. değerlendirmede böylesi toplu dağıtımların daha sık yapılmasının önemli olduğu söylendi. Ayrıca 8 Nisan Pazar günü kartal’da yapacağımız kahvaltıya çağrı yaparak kahvaltının neden yapılacağı duyruldu. Kahvaltıda başlattığımız kaypakkaya’nın katledilişinin 40. Yıl kampanyası ve kaypakkaya’nın ideolojisinin rinin güncelliği üzerine yapacağımız tartışmaya halkımızı çağırdık.

Yaptığımız dağıtımlarda sık sık “önderimiz İbrahim, İbrahim Kaypakkaya”, “Örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez” vb sloganları haykırdık. Yaptığımız çalışma sloganlar eşliğinde Kartal merkez’de son buldu.

 

{gallery}kartalda_gazete_datm_110{/gallery}

 

 Fotoğraf galerisi için tıklayınız

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=WkeCb54unLo{/youtube}

 

 

 

Kartal Partizan 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu