Güncel

Katillerin yayın yasağını tanımıyoruz!

Ankara’da katledilen 100’ün üzerinde can… T. Kürdistanı’nda devam eden katliamlar serisi…. “İstifa edecek misiniz?” sorusuna gülerek cevap veren bakanlar, her “olay”ın ardından istifa etmeyeceğini belirten milletvekilleri, DAİŞ ile anlayışlarının 360 derecede buluştuğunu itiraf eden başbakanı ve tren garı hasar gördü diye üzülen cumhurbaşkanı… Geride bıraktığımız günler bu şekilde geçerken Ankara Katliamı’na getirilen yayın yasağı ise bu söylemleri tamamladı. Katliamlarının üzerini örtmek için elinden gelen ne varsa ardına koymayan devlet, bir kez daha yayın yasağı ile özgür basını susturabileceğini düşünme gafletine düştü.

Ancak bu gaflet alması gereken cevabı aldı ve almaya devam ediyor. Gerçeklerinin halka yansımasını görmekten korkanlara yanıtımızı gerek haber sitemiz gerek gazetemiz üzerinden vermeye devam ediyoruz. 

Bu yayın yasağına karşı gazetemizin büyük bir bölümünü Ankara’daki tanıklıklarımıza, cenazelerimize, halkın öfkesinin sokaklara döküldüğü eylemlere, konuyla ilgili makale ve yazılara ayırdık.

 Böylesi bir süreçte, gerçekleri anlamak için yazmanın, fotoğraflamanın öneminin farkındayız. Bu nedenle yayın yasağını hiçbir zaman tanımadık-tanımayacağız!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu