Güncel

Katledilen Cem’in ablalarına 58 yıl

TC devletinin her gün bir hukuksuzluk kararıyla karşılaşırken, geçtiğimiz günlerde Ankara’da buna bir yenisi daha eklendi.

Kadınları katledenlere tahrik indirimi yapan, katliamlara imza atan, insanları öldüren, askere-polise-sistemin kolluk güçlerine takipsizlik kararı veren, Sivas katliamı davasını  zamanaşımına uğratan “adalet sistemimiz”, “adalet dağıtmaya” devam etmektedir.

30 Ağustos 2012’de polisin “dur ihtarına” uymadığı gerekçesiyle kurşunlanarak katledilen Cem Aygün‘ün ailesi Ankara Emniyeti önünde bir eylem gerçekleştirmişti. Polis, Aygün ailesini tehdit ve hakaretler ederek darp etmişti. Bunun üzerine aile de polisler hakkında soruşturma başlatılmasını istemişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise aileyi darp eden ve Aygün’ü katleden polislere değil; Aygün’ün ablalarına, eniştesi ve yeğenine “basit yaralama”, “görevi yaptırmamak için direnme”, “mala zarar verme”, “insan öldürmeye teşebbüs” gerekçesiyle toplam 58 yıl hapis istemiyle dava açtı.

 

TC’nin “adaletinden” korumak için…

Ankara Emniyeti’ndeki polislerle ilgili başlatılan soruşturmada ise Savcılık tarafından somut delil bulunmadığı öne sürülerek polisler hakkında takipsizlik kararı çıkartıldı. 

Yaşanan olaylarla ilgili bilirkişi raporunda Cem’in ailesine uygulanan şiddete, yapılan hakaretlere yer verilmezken, ablalarının çelik yelekli polisin sırtına sağ eliyle vurdukları belirtilmiş! Ölümcül darbe bu! Öldürülen kardeşleri Cem’i katleden polisler için, emniyet önüne gidip protesto eden aileye “bu vuruşa” 58 yıl hapis isteniyor. Ne de olsa devletin üniformasına dokundun!

Radikal gazetesi yazarı Koray Çalışkan’ın, İstanbul’da tutuklanan Eğitim-Sen üyesi Özgür Gelecek okuru Yusuf Demir için yaptığı “bir kere daha masumları adalet sisteminden koruma” çağrısının aynısını; Cem Aygün’ün katillerinin değil ablalarının hapsedilmeye çalışılması konusunda da yapıyoruz!

Ankara’dan bir ÖG okuru

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu