GüncelManşet

Kaypakkaya düşmanlığı: 18 Mayıs anmalarna katılan 86 kişiye soruşturma!

Ankara: Ankara’da yapılan İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer ve Dörtler anmalarına katılan 86 kişiye soruşturma açıldı.

Devletin komünist ve devrimci önderlere dönük düşmanlığı sürüyor.  Ankara’da bu yıl 18 Mayıs’ta Kızılay’da ve 19 Mayıs’ta Tuzluçayır’da gerçekleştirilen İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer ve Dörtler anmalarına dönük başlatılan soruşturma bunlardan en güncel olanı…

 

Saldırılar Kaypakkaya korkusunun güncelliğinden

Komünist önder İbrahim Kaypakkaya anmalarına dönük tahammülsüz ve düşmanca bir yaklaşım sergilemeye devam eden devlet, Kaypakkaya’ya dönük korkusunun ne denli güncel olduğunu da geçtiğimiz 18 Mayıs anmalarına dönük saldırılarında göstermişti.

İstanbul’da düzenlenen 18 Mayıs anmasına saldıran polis, burada gözaltına aldığı iki SYKP’liyi tutuklamış, İzmir’de 18 Mayıs’a hazırlık yapan Partizan ve DHF’lilere operasyon düzenleyerek gözaltına almış, Çorum’da da mezar başındaki anmayı yasaklamak adına 1 aylık yasak ilan etmişti.

 

86 kişi hakkında soruşturma

Son olarak da Ankara’da 18 Mayıs’ta Kızılay’da ve 19 Mayıs’ta Tuzluçayır’da yapılan İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer ve Dörtler anmalarına dönük soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı. Aralarında Partizan, PŞTA, DHF ve birçok devrimci, demokratik, yurtsever kurum üyesi, PSAKD Genel Başkanı Gani Kaplan’ın da olduğu 86 kişi hakkında açılan soruşturmaya gerekçe ise “örgüt propagandası” oldu!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu