Güncel

Kayyum protestonda gözaltına alınanlar beraat etti

23 Ağustos’ta Kadıköy’de kayyum darbesini protesto ederken gözaltına alınan, aralarında muhabirimizin de bulunduğu 11 kişi beraat etti

İstanbul Kadıköy’de 23 Ağustos 2019’da Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine atanan kayyımları protesto ettikleri için gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan 11 kişi hakkında açılan davada karar çıktı. O sırada haber takibi yapan Özgür Gelecek muhabiri Sevda Erkılınç, gazeteci Berfin Aslan ile onların gözaltına alınmasına itiraz ettiği için gözaltına alınan Yeni Yaşam gazetesi Mehmet Şahin’in de aralarında bulunduğu 11 kişi hakkında “Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama” iddiasıyla açılan davanın ikinci duruşması Anadolu Adliyesi 25. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmada sanıklardan Gamze Taşçı ve avukatı hazır bulunurken, diğer sanıklar katılmadı. Kimlik tespitlerinin ardından ilk olarak savunma yapan Taşçı, suçlamaları reddederek, beraat talebinde bulundu. Ardından söz alan savunma avukatları müvekkilleri hakkında beraat kararı verilmesini istedi.

Savunmaların ardından duruşmaya 5 dakikalık ara verildi. Aranın ardından kararını açıklayan mahkeme, tüm sanıklar hakkında ayrı ayrı beraat kararı verdi. (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu