Emek

İş “Kazaları” Devam Ediyor

Mersin: Ülkemizde her zaman olduğu gibi iş “kazaları” devam etmektedir. Ülkemizde o kadar çok iş “kazaları” olmaktadır ki artık bu durum normalleşmiş ve gündelik yaşamın bir parçası olmuştur sanki…

Zaten bin bir kıtlıkla asgari ücretle, sigortasız ve güvencesiz olarak çalışan işçiler aynı şekilde çok kötü çalışma koşullarıyla karşı karşıyalar. Bu kötü çalışma koşullarından kaynaklı sürekli, işçiler hayatını kaybetmektedir.

Devletin muktedirleri ise bu olayları “kadere” bağlayıp, hayatını kaybeden işçilerin ailelerinin acısına acı katmaktadır.

Bu İş “kazalarının” bir kaçına da geçtiğimiz haftalarda Denizli ve Mersin’ de tanık olduk. Denizli’nin Çivril ilçesinde temizlik yapmak için çıktığı caminin çatısından düşen bir işçi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden işçinin epilepsi hastası olduğu öğrenildi.

Bir diğer iş “kazası” da alışık olduğumuz üzere tarım işçilerini taşıyan arabanın devrilmesi sonucunda oldu. Mersin’in Mut ilçesine tarım işçilerini taşıyan minibüsün şarampole devrilmesi sonucunda minibüs şoförü ve bir tarım işçisi daha hayatını kaybetti ve 9 işçi de yaralandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu