Emek

“Haklarımızı alana kadar direneceğiz”

İstanbul: Fabrika kapandı denilerek alacakları dahi verilmeden işten çıkartılan Kazova işçileri 6 Şubat günü Şişli’de eylem yaptı.

Kazova Tekstil Fabrikasında çalışan 90 işçi 4 aylık ücretleri ve tazminatları işveren tarafından gasp edilerek 31 Ocak tarihinde işten çıkartılmıştı. İşçiler 27 Şubat günü yaptıkları basın açıklaması ile haklarını alana kadar mücadele edeceklerini duyurmuşlardı.

Şişli Cami önünde toplanan işçiler “Kazova Tekstil patronları, Ümit Somuncu ve Mustafa Umut Somuncu’ya haklarımızı yedirmeyeceğiz!” yazılı pankart açarak, sloganlar eşliğinde Kazova Tekstil Fabrikası önüne yürüdüler.

Fabrika önüne gelindiğinde işçiler adına basın açıklamasını Songül Kara okudu. Kara basın açıklamasında patronların lüks içinde yaşarken kendilerinin açlığa mahkum edilmek istendiklerini belirterek, “Bizleri günde 12 haftada 7 gün çalıştıran patronlar şimdi emeğimizin karşılığını vermemektedir. Biz direneceğiz ve haklarımızı alacağız” dedi. Haklarını aradıkları için Kazova patronları tarafından kendilerine hakaret edildiğini, silahla tehdit edildiklerini belirten Kara emeklerini gasp ederek lüks içinde yaşayan patronlardan haklarını almakta kararlı oldukları vurguladı. Kara son olarak, “Biz işçiler haklarımızı almak için direndiğimizde devlet yine patronların yanındadır. İşçilerin payına ise gaz ve polis copu düşmektedir. Biz direnen kazova işçileri haklarımızı alıncaya kadar direnmeye devam edeceğiz” dedi.

Basın açıklaması atılan sloganlarla son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu