Güncel

Kıbrıslılar “Barış” talebiyle sokağa çıktı

H. Merkezi: Kıbrıs’ta yayımlanan Afrika gazetesinin Tayyip Erdoğan tarafından hedef gösterilmesi ve saldırıya uğraması sonrası binlerce Kıbrıslı barış ve demokrasi talebiyle Lefkoşa sokaklarında yürüdü

Sendikal Platform’un çağrısıyla Lefkoşa Dereboyu’nda toplanan kalabalık kitle adına yapılan konuşmalarda, barış, sevgi ve hoşgörü ortamının yerini linç ve saldırı kültürüne bırakmasına izin verilmeyeceği vurgusu yapıldı. Saldırılara karşı mücadele ve birlik mesajı verilen konuşmalarda, düşünce özgürlüğüne her koşulda sahip çıkılmasının önemi vurgulandı.

Hava muhalefeti sebebiyle planlanandan erken bitirilen eylem sonrası, dağılma güzergahı üzerinde bulunan ve saldırılarda yer alan Milliyetçi Demokrasi Partisi binası önünde sloganlar da atıldı.

 

Saldırganlar Erdoğan’ın emriyle harekete geçti

Tayyip Erdoğan, Afrika gazetesinin manşeti hakkında “Kuzey Kıbrıs’ta bir gazete ahlaksızca bir başlık atmış… “Türk ordusunu Kıbrıs’tan sonra yeni bir işgal yaptığını” söylüyor. Bu ne ahlaksızlıktır bu ne edepsizliktir. Ben Kuzey Kıbrıslı kardeşlerime böyle bir durum sergilemek suretiyle Kuzey Kıbrıs’ta onlara cevap vermeleri lazım” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu