Güncel

KESK; “Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz”

İstanbul: Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İstanbul Şube, KESK’e yönelik tutuklama ve gözaltıları terörünü Taksim Meydan’ında yaptığı oturma eylemiyle protesto etti.

“Susmayacağız, direneceğiz, Baskılar bizi yıldıramaz” ve “Komplo ile tutuklanan yöneticimiz ve üyemiz onurumuzdur” pankartlarının açıldığı eylemde sık sık “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Zindanlar yıkılsın tutsaklara özgürlük” sloganları atıldı. Yaklaşık yarım saat süren oturma eylemi boyunca yapılan konuşmalar ile KESK’e yönelik tutuklama ve gözaltı terörü teşhir edildi.

Alkış ve zılgıtlar ile geçen eylemde KESK adına basın açıklamasını, Eğitim-Sen 4 Nolu Şube Başkanı Arzu Erdoğan okudu. Erdoğan basın açıklamasında, devletin KESK’e yönelik baskı ve sindirme politikası ile KESK’i etkisizleştirmeye ve yıpratmaya çalıştığını söyledi. Erdoğan konuşmasını, “Giderek artan baskı ve sindirme politikalarına rağmen yıllardır savunduğumuz ilke ve değerlerin rehberliğinde mücadelemize devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diyerek sonlandırdı.

Eylem atılan sloganlarla son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu