Manşet

KESK’liler adliyeye sevk edildi

H. Merkezi: KESK’e yönelik 19 Şubat günü gerçekleştirilen ve “DHKP-C”ye dönük olduğu belirtilen operasyon kapsamında Türkiye genelinde 28 ilde çoğu KESK üye ve yöneticisi olmak üzere 160’a yakın kişi gözaltına alınmıştı.

İstanbul’da gözaltında tutulan 50’yi aşkın kişiden 30’u sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin tamamlanması ardından İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

 

“Uygulamalara karşı sessiz kalmayacağız”

Gözaltında tutulanların yakınları ve KESK üyeleri, adliye önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

KESK susmadı susmayacak baskılar bizi yıldıramaz susmayacağız direneceğiz” pankartı açan kitle “Emekçiyiz haklıyız kazanacağız“, “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganları attı.

Kitle adına açıklama yapan Eğitim Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Arzu Erdoğan, “Bizleri haklı mücadelemizden döndürmeyi amaçlayan her türlü hukuk dışı ve fiili uygulamaların karşısında geçmişte olduğu gibi bugün de sessiz kalmayacağız” dedi.

Erdoğan, KESK olarak demokratik muhalefete, üye ve yöneticilerine dönük yıldırma ve sindirme uygulamalarına son verilmesini ve gözaltına alınan arkadaşlarının derhal serbest bırakılmasını istedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu