Güncel

İkitelli halkı katliamı lanetledi!

İkitelli:13 Ocak günü Partizan’ın da bileşeni olduğu HDK Küçükçekmece Meclisi Paris’teki Kürt kadınlara yapılan katliamı protesto etmek için İkitelli BDP önünde bir araya geldi.

Saat 15.00’de toplanan kitle ilk olarak katledilen Kürt kadınlar ve devrim şehitleri adına saygı duruşunda bulundu. Ardından HDK adına basın açıklaması okundu. Açıklama, “Kürt siyasetçilere yönelik suikast, çözüm girişimlerine yönelik bir provokasyondur” denilerek başladı. Katliamın tam da barış söylemlerinin geliştiği bu süreçte olmasının ve Başbakan Erdoğan’ın silahları bırakıp Avrupa’ya gitsinler gibi çağrılarının ardından olmasına dikkat çekildi. Açıklama şöyle devam etti, “Suikasti gerçekleştirenleri lanetliyoruz, PKK’nin kurucularından Sakine Cansız ile KNK Paris Temsilcisi Fidan Doğan ve Leyla Söylemez’in ailelerine ve Kürt halkına başsağlığı diliyoruz” Fransa hükümeti katilleri yakalayarak arkasında ki güçleri açıklaması gerektiği vurgulandı. “AKP hükümeti zan altında kalmak istemiyorsa, suikastin arkasındaki güçlerin ve katillerin derhal açığa çıkarılması için Fransa hükümeti ile iş birliği yapılmalıdır” denildi.

Kitle sık sık “Jin jiyan azadi”, “Yaşasın halkların kardeşliği”, “Faşizme karşı omuz omuza” vb sloganlar atarak basın açıklaması sonlandı.

İkitelli Partizan

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu