Güncel

İkitelli’de Newroz ateşi

15 Mart günü İkitelli’de BDP Küçükçekmece İlçe Örgütü tarafından düzenlenen ve Partizan’ın da bileşeni oldugu HDK Küçükçekmece Meclisi’nin destek verdiği bir Newroz kutlaması gerçekleştirildi.

Haymana İşmerkezi önünde yakılan Newroz ateşinin etrafında toplanan kitle halaylarla zılgıtlarla bahara merhaba dedi. Kutlamada BDP İlçe Örgütü adına yapılan konuşmada “Newroz’u baharın müjdecisi olarak kutladıgımız süreci barışla güçlendirmek istiyoruz” denildi.

HDK adına yapılan konuşamada da “Kürt ulusal sorunda çözüm ve müzakere istenerek, barışın gelmesi, Kürt halkının taleplerinin kabul edilmesi gerektiği” vurgulandı. Açıklamanın ardından havai fişeklerle kitle sloganlar atarak kutlamaya devam etti.

 

Partizan’dan Newroz çağrısı

İkitelli’nin işlek caddelerinde, Atatürk Mahallesi Parseller Caddesi’nde halkımıza bildirilerimiz dağıtılarak 17 Mart günü “Mazlumlardan Kaypakkayalara direniş ruhuyla Partizan saflarına” şeklide çağrı yapıldı.

Daha sonra kutlamaların oldugu alana gelen Partizanlar yoğun bir şekilde bildirileri dağıttılar. Dağatım sırasında birçok kişiyle söyleşiler gerçekleştirdik. Halkımızı 17 Mart günü Kazlıçeşme’de Partizan saflarına davet ettik.

 

İkitelli Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu