GüncelManşet

Kobanê’de direniş 22. gün de sürüyor

H. Merkezi: Kobanê’ye yönelik vahşi saldırılarına devam eden IŞİD çetelerine karşı kahramanca direnen YPG-YPJ güçleri tarihi direnişini sürdürüyor. Kentin Doğu Mahallelerinde şiddetli çatışmalar sürerken, Güney cephesinde ise çatışmalarda onlarca IŞİD’lı öldürüldü.

22. gününe giren çatışmalarla ilgili olarak ANHA muhabirlerinin verdikleri bilgilere göre,

Kobanê’nin Doğu Mahallelerine giren IŞİD çetelerinin gece boyunca süren saldırılarda çatışmalar şiddetlenirken saldırılara karşı sert bir direniş sergileyen YPG savaşçıları, çetelere çok ağır kayıplar verdirdi. Saldırılarından sonuç alamayan çetelerin onlarca ölüsü olduğu bildirildi.

Gece boyunca kentin Güney, Doğu ve Batı cephelerinde şiddetli çatışmalar yaşanırken Doğu ve Güney cephelerinde çatışmaların arttığı bildirildi. IŞİD çetelerinin ayrıca, bir çok bölgeden de Güney ve Doğu Cephelerine güç aktardığı da gelen bilgiler arasında.

Çeteler Türkiye’ye geçti

Ayrıca, Kobanê’nin Batı yakasındaki Til Şeir Köyü’nün savaş uçaklarınca bombalanması üzerine, içinde çetelerin bulunduğu 4-5 araç, Suruç’un Boydê Köyü tarafına geçti.

Kobanê Kantonu’nun batı cephesinde, kente 2 kilometre uzaklıktaki Til Şeir Köyü yakınlarının savaş uçakları tarafından bombalanması üzerine 7 araçla Pirsûs’a geçen çeteleri, sınırda nöbet tutan halk fark ederek çetelerin peşine düştü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu