Güncel

Kocaeli Üniversitesi’nde şölen çalışması

11 Kasım’da ”Umudu Tohumca Büyütüyoruz” şiarıyla gerçekleştirilecek olan şölene üniversitemizden ve Kocaeli’nden katılım sağlanması için çalışmalarımızı başlattık. Öncelikle şölenimizin Kocaeli Üniversitesi’nde sınav haftasına denk geliyor olması bir dezavantaj oluşturduğunu belirtmemiz gerekir. Ancak biz çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz ve buradan şölene önemli sayıda bir kitle taşıyacağımıza inanıyoruz.

18 Ekim günü Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü içerisinde belirli noktalara ÖGB’lerin ve sivil polislerin yoğun takibi altında şölen afişlerimizi astık. Ancak ÖGB’ler buna tahammül edemeyip amirlerinin emriyle afişlerimizi arkamızdan söktüler. Sonrasında Eğitim Fakültesi kantini önünde reklam panosuna afişimizi asarak orda bekleyip dergilerimizle beraber şölen broşürlerinin dağıtımını yaptık. Astığımız afişleri yırtan ve bizi görünce de iyi görünüp konuşmaya çalışan ÖGB’lerle kısa süreli tartışmalar yaşadık ve afişlerimizi tekrar astık.

ÖGB’lerin bütün engellemelerine rağmen biz, egemenlerin gençliğimize empoze etmeye çalıştığı gerici, yoz kültüre karşı devrimci kültürü kuşanmak ve yaymak için, ”Güçlü Bir Final, Yeni Bir Başlangıç” için şölen gününe kadar gücümüz oranında çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız.

(Kocaeli YDG)

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu