Güncel

Kocaeli valiliğinde 1 Mayıs yasağı

Kocaeli Valiliği, koronavirüs salgınını gerekçe göstererek kent genelinde tüm eylem ve etkinlikleri 17 Mayısa kadar yasakladı.

Kocaeli Valiliği, kent genelinde yapılacak her türlü eylem ve etkinliği koronavirüs salgınını gerekçe göstererek 17 Mayısa kadar yasakladı.

Valiliğin açıklamasında birlik, kooperatif gibi sendikaların da genel kurul dahi yapacakları geniş katılımlı etkinliklere izin verilmeyeceği açıklandı.

Denizli Valiliği de koronavirüs tedbirleri gerekçesi ile 1 ay süreyle tüm açık alanlarda eylem, basın açıklaması ve gösteri yürüyüşlerini yasakladı.

Kocaeli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, ““İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 14.04.2021 tarih ve 6638 sayılı Genelgesi gereği çıkartılan 2021/19 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararımızın 6. Maddesine ilave olarak; sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatifler gibi sendikaların da genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerine 17 Mayıs 2021 tarihine kadar izin verilmemesine. Yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, oy birliği ile karar verildi.” şeklinde verilen karar gerekçelendirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu