Manşet

Köylüler barikatları yıkıyor

2 B arazisine isyan büyüyor

Antalya’da orman vasfını kaybetmiş arazilerin satışı konusunda rayiç bedellerini yüksek bulan Topallı köyü sakinleri bir eylem gerçekleştirdiler.

Bugün Antalya-Isparta Karayolu’nda Antalya istikametine doğru sloganlar ve alkışlarla ilerleyen köylüleri engellemek isteyen kolluk güçleri karayoluna barikat kurdu. Eylemin kitleselliği ve coşkusu oldukça dikkat çekiciydi. Köylülerin öfkeli slogan atışları ile karayol kenarındaki bir arazide bağlı olan bir inek, bağlı olduğu yerden kaçarak polis barikatının üstüne doğru koşmaya başladı. İneğin barikatı yıkması ile kitle de barikata yüklenerek barikatı aştı. Barikatın aşılmasının ardından inek bir köylü tarafından durduruldu.

Bu sırada kolluk güçleri yol üzerine sıralı 3 barikat kurdu. Köylüler direnerek bu barikatları da aştı. Karayolunun çeşitli yerlerine de kamyon lastiği koyan köylüler bir süre yürüyüşünü sürdürdü. Bu sırada olay yerine Aksu İlçe Kaymakamı Raif Özener geldi. Köylülerle konuşmak isteyen Aksu Kaymakamı Özener’i muhatap almayan köylüler eylemlerine devam ettiler. Yaklaşık 10 kilometre yürüyen köylüler, Antalya-Alanya Karayolu’na kadar geldi. Polis ve Jandarma ekipleri burada bir barikat daha kurdu.

 87944 3Öte yandan Hacıaliler köyü halkı da Antalya-Alanya karayolunda çift taraflı olarak yolu trafiğe kapadı. Yola oturan köylüler araçların geçmesine izin vermedi.

Topallı köyü sakinleri ile Hacıaliler köyü sakinleri Antalya-Alanya ve Antalya-Isparta karayolunun birleştiği üst geçitte buluşmak istemesi üzerine kolluk güçleri köylülerin birleşmemesi için tekrar bir barikat kurdu ancak bu barikatta köylüler tarafından aşıldı.

Köylülerden yaklaşık 200’ü karayolunda eylemini sürdürürken, çevre köylerden harekete geçen yaklaşık 500 köylü de Antalya’ya doğru yürüyüşe geçti. Bu arada yolda devam eden eylem nedeniyle trafikte uzun kuyruklar oluştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu