Gençlik

Konya’da Kızıldere anamsı

Konya’da YDG’nin içerisinde yer aldığı Konya Demokrasi Platformu Kızıldere katliamı için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklama devrim şehitleri adına saygı duruşu ile başladı. Açıklamada; ‘30 Mart 1972’de bundan 41 yıl önce Mahir Çayan, Hüdai Arıkan, Cihan Alptekin, Nihat Yılmaz, Ertan Saruhan, Ahmet Atasoy, Sinan Kazım Özüdoğru, Sabahattin Kurt, Ömer Ayna, Saffet Alp 12 Mart faşizmin cuntacı generalleri tarafından katledildiler. On’lar, halklarımızın kurtuluş mücadelesinde devrim ve sosyalizm şiarını kanlarıyla yazdılar. Kürt, Türk, Laz, Çerkes, Arap, Süryani, Alevi, Sünni, Hıristiyan, Yahudi ezilen ve sömürülen halklarımızın evlatları olarak harekete geçtikleri ve uzlaşmaz bir direniş tutumu sergiledikleri” vurgulandı.

Ayrıca; ‘O günden bugüne bu onurlu mücadeleyi sürdüren devrimciler olarak bu 30 Mart’ta da Kızıldere katliamını unutmadığımızı ve unutturmayacağımızı göstermeye ve On’ların büyük bir direnişle bıraktığı mücadele geleneğini bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sürdüreceğimize, faşizmin karşısında Kızıldere gibi olacağımıza söz veriyoruz.’ denilerek basın açıklaması sloganlarla sona erdirildi.(Konya YDG)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu