Gençlik

KOU’de faşist saldırılara karşı eylem

Kocaeli Üniversitesi’nde devrimci, demokrat ve yurtsever öğrenciler  üniversitelerde artan faşist saldırılara karşı basın açıklaması ve oturma eylemi gerçekleştirdi.

Cuma günü saat 12.00’de Sosyal Tesislerin önünde toplanan öğrenciler A  kapısına kadar yürüdüler.

 

“Biji berxadana Dicleye”

Sosyal Tesislerin önünde toplanan devrimci, demokrat ve yurtsever öğrenciler pankartlarını açıp sloganlarıyla yürüyüşe geçtiler.

koude fasist saldirilara eylem2Yürüyüşün önüne geçen “Birol” adlı ÖGB amiri “Üniversitede polis yok. Yürüyüş  yapmayın, sadece basın açıklaması yapın. Bu konuda duyarlı olmanızı istiyoruz” diye açıklama yaptı. Kitle tepki gösterip video çeken TMŞ polislerini işaret ettikten sonra tekrar yürüyüşe geçti.

Rektörlüğün önü çevik ve panzerlerle barikat kurulmasından dolayı öğrenciler A kapısının önünde basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Basın açıklaması okunurken sık sık “Faşizmi döktüğü kanda boğacağız”, “Katil Polis  Üniversitelerden Defol”, “Murat İzol Ölümsüzdür”, “Biji berxadana Dicleye”, “Kürdistan Goristan Ji Bo Faşistan” sloganları atıldı.

Basın açıklamasından sonra eylemdeki tüm öğrenciler polis üniversiteden çıkana kadar oturma eylemi yaptıktan sonra eylemi sonlandırdılar.

Kocaeli YDG

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu