Gençlik

KOÜ’ de Kampanya Çalışması!

Kocaeli Üniversitesinde İbrahim Kaypakkaya Anması için ilk olarak 7, 8, 9 Mayıs’ta Umuttepe Kampüsüne kendi afişlerimizin ve bildirilerimizin dağıtımını gerçekleştirdik.

Afiş ve bildiri çalışmasına ÖGB ve TMŞ’nin yoğun ilgisine rağmen öğrencilerin çoğunun dikkatini çekmiş ve ilgi gösterdiler. Bildirilere ve afişleri görenler; “İbrahim Kaypakkaya’nın kim olduğunu, anmanın nerede ve ne zaman olacağını” sormaları bizleri sevindirdi.

Daha sonra bugün  14 Mayıs saat 12.00’de diğer gençlik örgütleriyle birlikte afiş ve bildiri çalışması yapıldı. Bildiri dağıtımının ardından İletişim kantininde afişleme ve pullama da yaptık. 

KOÜ’de Kaypakkaya Korkusu!

Bizler diğer devrimcilerle iletişim kantininde otururken  ÖGB’nin “Birol” adlı şefi gelip önümüzdeki afişi yırtarak provakasyon oluşturmaya çalışarak devrimcilere karşı hakaret ve tehditler savurdu.

Diğer devrimci örgütlerle birlikte fiili tepkimizi ve ajitasyon çekerek kitleye teşhir ettik. Bunun ardından İbrahim Kaypakkaya’yı tanıdığını ve korkmadığını söylese de İbrahim Kaypakkaya’nın isminin ve resmine bile tahammül edemeyerek saldırması her şeyi netleştirmektedir.

Bizlerde Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’yı anmanın bir onur olacağını göstermek için Perşembe günü saat 12.00’de Sosyal tesislerin önünde olacağız!

 

Kocaeli YDG

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu