Kadın

Küçükçekmece’de taciz devam ediyor, kadınların eylemi de…

İstanbul Küçükçekmece’de geçtiğimiz günlerde yaşanan çocuğa yönelik cinsel istismar sonrası kadınların başı çektiği mahalle halkı duruma tepki göstermiş ve sokağa dökülmüştü. Tacizin sürdüğü mahallede kadınlar bu kez başka bir tacizi protesto etti ve “İstismarın önünü açan politikalarınıza izin vermeyeceğiz” dedi

İstanbul Küçükçekmece’de geçtiğimiz günlerde yaşanan çocuğa yönelik cinsel istismar sonrası kadınların başı çektiği mahalle halkı duruma tepki göstermiş ve sokağa dökülmüştü. Tacizin sürdüğü mahallede kadınlar bu kez başka bir tacizi protesto etti ve “İstismarın önünü açan politikalarınıza izin vermeyeceğiz” dedi.

İkitelli Cemevi önünde toplanan kadınlar “Tacize, tecavüze sessiz kalmıyoruz” pankartı açarak “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz”, “Erkek adalet değil gerçek adalet” sloganları attı.

“Tacize ve şiddete karşı örgütlenmeye”

Kadınlar adına basın metnini Huriye Aygüneş okudu. Aygüneş, geçtiğimiz günlerde Mehmet Akif Mahallesi’nde annesi ile alışveriş yapmak için dükkana giren 15 yaşındaki bir kız çocuğunun sözlü tacize maruz bırakıldığını belirterek, “Dün de susmadık, bugün de susmayacağız. Bu yaşananlarda Ensar vakıflarında 45 çocuğa tecavüz edildiğinde; ‘bir kereden bir şey olmaz’ diyen, istismara uğrayan 12 yaşından büyük çocukların istismarcısı ile evlendirilmesi için yasa tasarısı veren iktidarın erkek egemen zihniyetini görüyoruz. Başta çocuklara ve kadınlara yönelen bu zihniyeti görünmez kılmaya çalışanlara inat sokaklarda sesimizi yükseltmek için buradayız. İstismarı ne affetmenize ne de istismarın önünü açan politikalarınıza izin vermeyeceğiz. Yargının defalarca bu suçlara ortak olduğunu biliyoruz. Bir kez daha söylüyoruz; erkek adalet değil, gerçek adalet için mücadele edeceğiz. Bir kez daha indirimlerle bu suçları aklamanıza, meşrulaştırmanıza izin vermeyeceğiz” dedi.

Çocuklara ve kadınlara yönelik tacize, tecavüze karşı sokakta olmaya devam edeceklerini belirten Aygüneş, “Bütün kadınları bizi dört duvara hapsetmeye çalışan, sokakları meydanları her geçen gün daha yaşanmaz hale getiren erkek egemen sisteme karşı, karşılaştıkları her saldırıya karşı örgütlenmeye çağırıyoruz” dedi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu