Güncel

Kurdistan Goristan Jı Bo Faşistan!

 

AMED:Devrimci Liseli Gençlik Dayanışması öncülüğünde lise öğrencileri bugün (07.06.2014) Lice direnişine destek vermek amacıyla ve Heslere, Karakol/Kalekol yapımlarına karşın Koşuyolu parkından ofis Azc plaza önüne kadar yürüdü.

Yürüyüşe başlamadan polis engeliyle karşılaşan liseliler “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganı attı. Gerginlik sonrası yürüyüş başladı.Yürüyüş esnasında Liseli öğrenciler sık sık  “Her yer Lice her yer direniş” , “Kurdistan goristan jı bo faşistan” , “Gezi’den Lice’ye hesap sormaya” sloganları attı.

Azc Plaza önünde yapılan basın açıklamasını okuyan Cemalettin Özkuş, “yeni bir savaş hazırlığı olan kalekolların yapımına karşı Lice ve çeşitli alanlarda kurulan direniş çadırlarına zırhlı araçlarla şafakta baskınlar düzenleniyor” dedi. Rojava’da Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) çeteleri tarafından kadın ve çocukların katledildiğini vurgulayan Özkuş, “Hükümet çeteleri taşeron olarak kullanıyor. Rojava’da Kürt ve Arap halklarına karşı katliamcı politikalarını devam ettiriyor” dedi.Son olarak da PKK tarafından kaçırıldıkları iddia edilen çocuklara ilişkin şunlara dikkat çekti: “Roboski’de üzerine bomba yağdırılan arkadaşlarımızı, Uğur’u Ceylan’ı Berkin’i unutmadık. Önceki gün Rojava sınırında 13 yaşında bir kardeşimiz daha katledilmedi mi? Rojava’da çeteler tarafından parçalanan minik bedenlerin hesabı dururken bu çocuk duyarlılığınız nereden geliyor.”diyerek açıklamayı sonlandırdı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu