Güncel

Kızıl Bayrak okuruna polis tehdidi!

İzmir: İzmir polisinin çokça başvurduğu bir yöntem olan tehdit etme-ailelere gitme saldırısı son süreçte özellikle artan bir saldırı konumunu almıştır. Her gün yeni örnekleri ile karşılaştığımız bu saldırının yeni hedefi de Kızıl Bayrak okurları oldu.

Geçtiğimiz günlerde Ercan Demir isimli bir Kızıl Bayrak okuru, polisin tehdidine maruz kaldı. İBB’de çalışan Demir’e giden polis; tehditlerde bulunarak Çiğli İşçi Kültür Evi’nde çalışanların adlarını ve kendisinin de bulunduğu 1 Mayıs resimlerini gösterdi.

Konu ile ilgili olarak da BDSP, 28 Mayıs günü İHD’de bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen basın toplantısı ile saldırılar kınarak, mücadelenin takipçisi olunacağı vurgulandı.

 

“1 Mayıs’tan korkunun ifadesi”

İlk olarak BDSP adına bir konuşma yapıldı. Ardından ise Demir söz alarak, yaşanan olayı anlattı. Daha sonra ise basın metni okundu.

Okunan metinde; işçi sınıfının artan mücadelesinden ve özellikle İzmir’de kitlesel geçen 1 Mayıs’tan korkan egemenlerin böylesi yöntemlere başvurduğuna değinilerek, gerçekleşecek her türlü komplodan düzenin efendilerinin sorumlu olduğu vurgulandı.

Birçok kurumun da katılarak destek verdiği basın açıklamasında; Genel-İş, ÇHD ve bir çok devrimci kurum da söz alarak destek mesajlarını iletti.

Basın toplantısı BDSP’nin 1 Haziran günü Şakrandaki çocuk tutsaklara yapılan işkence ile ilgili olarak gerçekleştireceği basın açıklamasına katılım çağrısı yapılarak bitirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu