Güncel

Mahalle halkına çözümsüzlük dayatıldı!

 

İstanbul: Esenyurt, Talatpaşa Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde son 5 aydır üç kişinin yaşamını yitirmesi ile birlikte halk protesto eylemi gerçekleştirdi.

Mahallelerinde yaşanan trafik kazalarının can kaybına neden olmasıyla birlikte Talatpaşa’lılar, Esenyurt Belediyesi ve duyarsız kamu kurumlarını harekete geçirmek için imza kampanyası gerçekleştirdi.

Aylardır şikâyette bulunduklarını ve karşılık alamadıklarını belirten mahalle sakinleri bu sorunun acilen çözüme kavuşmasını istedi.

Yaşanan çözümsüzlük, hamile bir kadının yaşamını yitirmesiyle birlikte Talatpaşa’lılar bir komite oluşturarak imza kampanyası ve duyarlılık çalışmaları yaparak bu sorunun değiştiren dinamiğini oluşturdu.

Toplanan imzaların bugün(07 Temmuz) Esenyurt Belediye başkanlığına götürülmesi için gerçekleştirilen eylem Talatpaşa Mahalle Muhtarlığı önünde başlayan bir yürüyüşle başladı. “Artık Yeter! Mahallemizde yaşanan Trafik kazalarına ve Cinayetlerine “DUR diyoruz” pankartının açıldığı eylemde “Susma, sustukça sıra sana gelecek!” sloganları atıldı. Eylem’de özellikle’de gençlerin bulunması da dikkat çeken bir noktaydı.

Çözümsüzlük dayatması

Talatpaşa mahallesinden, Fatih mahallesinde bulunan Esenyurt Belediye başkanlığına gerçekleştirilen yürüyüş, esnaf ve çevre sakinleri de destek verdi. Gerçekleşen eylemde polisin de yoğun bir ablukası da vardı.

Kitlenin belediye önüne gelmesiyle birlikte bir araya giren polisler önce girişe izin vermezken tartışmalar sonrası temsili olarak 3 kişiyi içeriye aldı. İçeriye alınan üç kişi Belediye Başkanı Nemci Kadıoğlu ile görüşmek istemelerine rağmen, Nemci Kadıoğlu’nun yardımcıları tarafından kendisinin “bir şey yapamayacağını” söyleyemesiyle ilçenin en büyük mülki amirine topu attı. Topu Kaymakamlığa atan Belediye Başkanı Kadıoğlu çözümsüzlükte ısrar etti.

Yaşanılanlara sessiz kalarak ve tepkisini dile getirmek isteyen halka TOMA’sıyla, gazıyla saldıranlar şimdi de çözüm için adres dolaştırmaktadırlar. Ve çözümsüzlüğü dayatan yetkililer karşısında Talatpaşa’lılar mücadelelerine devam edeceklerini belirtti.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu