Güncel

Maltepe-Gülsuyu’nda miting çalışmaları

Gülsuyu Mahallesi’nde 31 Mart’ta Kadıköy’de yapılacak Alevi mitinginin çalışmalarına semt pazarında kurulan stantla start verildi.

Mitinge çağrı amaçlı hazırlanan Partizan imzalı ozalitlerin yapılmasıyla başlayan çalışma stant çalışmasıyla devam etti. Çarşamba günü kurulan mahalle pazarının girişine Özgür Gelecek, Partizan ve Yeni Demokrat Gençlik yayınlarının ve Tuzla şehitleri ile ilgili kitabın tanıtımını yaptığımız standımızı açtık. Ve standımızı flamalarımız ile mitinge çağrı için hazırladığımız ozalitimizle süsledik.

Pazarda yaptığımız yayın dağıtımının ardından miting için hazırladığımız el ilanlarını mahalle halkıyla birebir diyalog kurarak dağıttık. Sivas davasındaki zamanaşımı kararına karşı oluşan kamuoyu nedeniyle halkın büyük bölümünün mitingden haberdar olması kitle çalışmamızı olumlu etkileyen bir faktör oldu.

Mitinge ve standımıza ilginin yoğun olduğu çalışma boyunca ajitasyon çekerek halkımızı mitinge ve Partizan saflarında yürümeye çağırdık.

Dört saat açık tuttuğumuz stant çalışması boyunca Aleviler üzerinde oluşturulan katliam, asimilasyon ve baskı politikalarına karşı mücadele ve örgütlenme çağrısı yatık.

Yaşadığımız bu deneyim, stant çalışmasının kitle faaliyetinde başvurulması gereken önemli araçlardan biri olduğunu bir kez daha farketmemize yol açtı. Mitinge sayılı günler kala hazırlıklarımızın bir parçası olarak açacağımız stantlarla kitle çalışmasına yönelmeyi miting çalışması yürüten tüm alanlara öneriyoruz. Kitlesel bir katılımla miting alanında buluşmak dileğiyle…

Gülsuyu Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu