Güncel

Mamak’da Baz Karşıtı Mücadele Geri Adım Attırdı!

H.Merkezi: Ankara Mamak ilçesinde yürütülen baz karşıtı mücadele Bilgi Tenkolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ‘ya geri adım attırdı. Bir parkta yapılan baz istasyonunun kaldırılması yönündeki karar, diğerleri için de emsal niteliği taşıyor.

Mamak Belediyesinin ilçedeki 51 parkı bir telefon operatörüne baz istasyonu kurlması için kiralaması kararına karşı mahalle halkının yürüttüğü mücadele sonuç veriyor. Açılan davalar sürerken; BTK’ya yazılan itiraz dilekçeleri sonucunda; daha önceden ‘sağlıksal tehlike oluşturmadığını’ iddia eden kurum, bir parkta baz istasyonunu sökttürme kararı aldı.

Akyurt Mahallesi Şehit Halil Koçak Parkı’ndaki baz istasyonunun faaliyetinin durdurulması yönünde karar alan kurum, idari mahkemelerin, “baz istasyonlarının telafisi mümkün olmayan zararlar doğuracağı” gerekçesine de atıf yaptı.

Mamak Halkı daha önce demahalledeki bazlara karşı fiili ve hukuki anlamda bir çok mücadeleye girmiş, hem mahkemelerden idari işlemin iptali kararları çıkartmış hem de baz çalışmalarını engelleyerek sökmüştü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu