Dünya

Mannheim derneği 5. Genelkurulu’nu gerçekleştirdi‏

Mannheim: ATİF’e bağli olan Mannheim İntegrationsverein E.V., 13 Temmuz Pazar günü 5. Genelkurulu’nu gerçekleştirdi.

Mannheim Derneği, Mart 2014’de planladığı Genelkurulu’nu, Dünya’daki ve Türkiye toprakları üzerinde yaşanan son politik gelişmelerden dolayı, yoğun pratik faaliyet içinde oldukları için ancak Temmuz ayında gerekleştirebildi. Dernek yönetimi adına açılış konuşması ve ardından dünyada demokrasi mücadelesi ve sosyalizm uğruna hayatını kaybedenler için bir dakikalik saygı duruşu yapıldı. Üye tespiti ve divan seçimi ardından genelkurul başlatıldı.
Divan başkanının üyeleri selamlaması ile birlikte 4. dönem faaliyet raporu okundu. Üyelere sunulan faaliyet raporu 16 ay içinde yapılan tüm dernek calışmalarını sözlü ve görsel bir şekilde sundu. Faaliyetler üyelerin çoğu tarafından çok olumlu değerlendirildi ve bu çalışmaların diğer alanlara ve kurumlara örnek olması gerektiği dile getirildi. Kadın, gençlik ve yerli kurumlarla ilgili çalışmalar eksik görüldü ve önümüzdeki yıl yeni DYK’nın bunun üzerine kafa yorması istendi, aynı zamanda Zazaca ve Kürtçe dil kursu verilmesi istendi.
Ardından s
iyasi rapor sunuldu ve tartışıldı. Siyasi rapora ilişkin dikkat çekilen konu, DYK’nın Federasyonun aldığı kararlarda daha özverili olması ve pratikte uygulamada çaba gösterilmesi dile oldu. Ardından mali rapor sunuldu ve oy birliği ile onaylandı. Son olarak yeni dönem DYK ve denetim kurulu seçimine geçildi, yeni DYK’ya 7 arkadaş ve denetime 3 arkadaş seçildi. Divanın son sözü alması ile birlikte genelkurul sona erdi.  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu